עומר השקייה גינון ותאורה בע

קטגוריות

כללי

חיפוש

צור קשר

[הצגת גלרייה]

תאורת גן

מאז המצאת נורת החשמל ועד ימינו אלה, התחוללו מספר לא מבוטל של מהפכות בתחום התאורה בככל ותאורת-הגן בפרט. תומס אדיסון לא היה מאמין כי נורת החשמל שהמציא כדי להאיר סביבה חשוכה בלבד, כבר מזמן אינה משמשת רק למטרה זו. התאורה בימינו הינה סוג של מיצב, ביטוי אומנותי, יצירת אוירה ולעיתים אף הקניית אשליה.

 

כיום זה כבר ברור לחלוטין שמי שלא מבין כך את תחום התאורה, אינו מעודכן בהתפתחויות העצומות שהתחוללו ושינו את עולם התאורה, במובן הרחב של המילה.

 

בעֹמר, זיהינו את ההתפתחויות והמגמות החדשות כבר לפני למעלה מ-20 שנה והחלטנו להציגן בישראל. לא עוד להאיר סתם את חלל האוויר בגן, לא עוד להציף את הגן באור בוהק, לא עוד לסנוור את עיני המתבוננים. לעקור מן השורה את כל ההרגלים הקלוקלים שהושרשו במשך השנים ואשר נבעו מחוסר מודעות והבנה.

 

וכך, עֹמר הייתה הראשונה לשנות את תחום תאורת-הגן בישראל. מהר מאוד הבנו כי את דגל תאורת-הגן המקצועית והנכונה, צריכים לשאת בגאון "נושאי הדגל" של עיצוב הגן, הלא הם מתכנני הגנים והגננים.

 

בשנים האחרונות עוברת תעשיית התאורה בכלל ותאורת הגן בפרט, מהפכה משמעותית נוספת, עם חדירת הלד לתחומה. התפתחות טכנולוגית של רכיב הלד, ב-4 השנים האחרונות במיוחד - עתידה לשנות את התאורה בעולם כולו וכמובן גם בישראל.

 

עֹמר מייבאת ומשווקת עשרות רבות של גופי תאורה לגן, התואמים את תפיסת התאורה המודרנית.

 

ולבסוף 2 עצות לנו אליך:

- כמעצב/ת ומבצע/ת גנים, תן/י דרור לכל חלומות העיצוב שטמונים בך. זכרו!זכרו!... עם תאורת גן, השמיים הם הגבול.

- ועצה שנייה - טובים השניים מן האחד. אם יש לך התלבטויות כלשהן בנושא תאורת-הגן, אל תהסס/י להיעזר באנשי עֹמר שצברו ניסיון רב.

לד

לד

 

 

12V, AC/DC – 24-48V, DC 230V


לפני כשני עשורי שנים הוצג לראשונה רכיב לד, כנורת תאורה. רכיב הלד בתעשיית האלקטרוניקה הוא בן עשרות שנים. זליגתו אל תעשיית התאורה, מהווה מהפכה של ממש בעולם התאורה, מסוגן של המהפכות הרציניות ביותר שאירעו בעולמנו בשנים האחרונות בתחומים כמו מחשבים, תקשורת, אינטרנט ואחרים.

 

הלד העכשווי מביא איתו בשורות רבות: אמינות גבוהה יותר, איכות אור טובה יותר, אורך חיים רב יותר, חיסכון משמעותי באנרגיה (75-80%), מגוון רחב של יישומים, יותר אפקטים של אור ועוד.

 

את הקפיצה הטכנולוגית המשמעותית ביותר עשה הלד ב-4 השנים האחרונות. כתוצאה מכך אנו רואים חדירה גוברת והולכת של הלד לתעשיית התאורה בעולם כולו ודחיקת האחיזה ההיסטורית של תאורת הליבון וההלוגן.

 

כבר בקטלוג זה ניתן לראות כי תאורת הלד מהווה חלק משמעותי מסך המוצרים המוצגים בקטלוג.
להערכתנו בעֹמר, תאחז תאורת הלד, תוך 3 שנים נוספות, לפחות 50-60% מנתח שוק התאורה בארץ ובעולם.
אשר לתאורת הגן, טכנולוגיית הלד לוקחת גם אותה למחוזות חדשים – יותר יישומים, יותר אפקטים, יותר אמינות.

לקוח יקר,

אנחנו בעֹמר מעמידים לרשותך את כל הידע, הכלים והמוצרים הנדרשים לך בתחום תאורת הלד המתפתחת. אל תהסס לפנות אלינו בכל שאלה וצורך.

 

הלוגן

הלוגן 

הלוגן

(+ליבון)

 12V, AC – 230V לפרק זה בחרנו לקרוא "הלוגן" על שמה ולכבודה של נורת ההלוגן. אולם, כפי שניתן לראות בפרק זה שבקטלוג, גם נורות הליבון ההיסטוריות ממשיכות עדיין למלא תפקיד חשוב בתחום תאורת הגן.


כבר בשנת 1950 פיתחו מהנדסים בחברת "ג'נרל אלקטריק" את נורת ההלוגן הראשונה, על בסיסה של נורת הליבון ההיסטורית. כעבור עוד כ-20 שנה הופכת נורת ההלוגן למסחרית,נפוצה ורבת שימוש. גז ההלוגן שהוסף לה והמבנה הקוורצי שלה בתוספת רפלקטור, שינו את נורת הליבון באופן משמעותי. שדרוג זה האריך את חיי הנורה מכ-1,000 שעות לכ-3,000 שעות.

נורות ההלוגן לסוגיהן, הן הנורות הנפוצות ביותר כיום בתחום תאורת הגן וקשה לדמיין את תאורת הגן ללא נורת ההלוגן. אפשר בהחלט לומר כי תאורת הגן המודרנית התפתחה והגיעה למקומה כיום, במקביל להתפתחות נורת ההלוגן. ואולם, לא הכל "נוצץ" עם נורת ההלוגן. נורה זו מתחממת ומחממת ו"הנצילות האורית" שלה נמוכה מאוד ביחס להספק החשמל הנדרש לה.

 בבואנו לתכנן תאורת גן "הלוגנית", רצוי שנכיר טוב לא רק את ביצועיהם ואיכותם של גופי התאורה, כי אם גם את ביצועיה ואיכותה של כל נורה, כדי שנשיג את מירב האפקט ממערכת התאורה.